AD5203AN100
- Part Number
- AD5203AN100
- Manufacturers
- Analog Devices Inc.
- Description
- 4-CHANNEL, 64-POSITION DIGI-POT
- Datasheet
-
- Category
- IC产品
Payment
Delivery

product details
| Part Status | Obsolete |
|---|
| Taper | - |
|---|
| Configuration | - |
|---|
| Number of Circuits | 4 |
|---|
| Number of Taps | 64 |
|---|
| Resistance (Ohms) | 100k |
|---|
| Interface | - |
|---|
| Memory Type | Volatile |
|---|
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
|---|
| Features | - |
|---|
| Tolerance | - |
|---|
| Temperature Coefficient (Typ) | 700ppm/°C |
|---|
| Mounting Type | Through Hole |
|---|
| Supplier Device Package | 24-PDIP |
|---|
| Package / Case | 24-DIP (0.300", 7.62mm) |
|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
|---|
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | |
|---|