AD5453WBCPZ-RL
- Part Number
- AD5453WBCPZ-RL
- Manufacturers
- Analog Devices Inc.
- Description
- IC DAC 14BIT A-OUT 8LFCSP-WD
- Datasheet
-
- Category
- IC产品
Payment
Delivery

product details
| Part Status | Active |
|---|
| Number of Bits | 14 |
|---|
| Number of D/A Converters | 1 |
|---|
| Settling Time | 110ns |
|---|
| Output Type | Current - Unbuffered |
|---|
| Differential Output | No |
|---|
| Data Interface | SPI, DSP |
|---|
| Reference Type | External |
|---|
| Voltage - Supply, Analog | 2.5V ~ 5.5V |
|---|
| Voltage - Supply, Digital | 2.5V ~ 5.5V |
|---|
| INL/DNL (LSB) | ±2 (Max), -1/+2 (Max) |
|---|
| Architecture | R-2R |
|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
|---|
| Package / Case | 8-VDFN Exposed Pad, CSP |
|---|
| Supplier Device Package | 8-LFCSP-WD (3x3) |
|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
|---|