ADV7150LS170
- Part Number
- ADV7150LS170
- Manufacturers
- Analog Devices Inc.
- Description
- TRIPLE 10-BIT VIDEO RAM-DAC
- Datasheet
-
- Category
- IC产品
Payment
Delivery

product details
| Part Status | Active |
|---|
| Number of Bits | 10 |
|---|
| Number of D/A Converters | 3 |
|---|
| Settling Time | - |
|---|
| Output Type | Current - Unbuffered |
|---|
| Differential Output | Yes |
|---|
| Data Interface | Parallel |
|---|
| Reference Type | External |
|---|
| Voltage - Supply, Analog | 4.75V ~ 5.25V |
|---|
| Voltage - Supply, Digital | 4.75V ~ 5.25V |
|---|
| INL/DNL (LSB) | ±1 (Max), ±1 (Max) |
|---|
| Architecture | - |
|---|
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
|---|
| Package / Case | 160-BQFP |
|---|
| Supplier Device Package | 160-MQFP (28x28) |
|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
|---|