LMV339IRUCR.pdf

| Part Status | Active |
|---|---|
| Type | General Purpose |
| Number of Elements | 4 |
| Output Type | Open Collector |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 7mV @ 5V |
| Current - Input Bias (Max) | 0.25µA @ 5V |
| Current - Output (Typ) | 84mA @ 5V |
| Current - Quiescent (Max) | 350µA |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Propagation Delay (Max) | 600ns |
| Hysteresis | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 14-XFQFN |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 14-QFN (2x2) |
| Shipment | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion | New original factory. |
