
| Part Status | Active |
|---|---|
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | - |
| Slew Rate | 80 V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 150MHz |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 0.1pA |
| Voltage - Input Offset | 1mV |
| Current - Supply | 9.5mA |
| Current - Output / Channel | 70mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7 V ~ 5.5 V, ±1.35 V ~ 2.75 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Shipment | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion | New original factory. |
