S912ZVMC25F1VKK
- Part Number
- S912ZVMC25F1VKK
- Manufacturers
- NXP USA Inc.
- Description
- IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80TQFP
- Datasheet
-
S912ZVMC25F1VKK.pdf
- Category
- IC产品
Payment
Delivery

product details
| Part Status | Active |
|---|
| Core Processor | S12Z |
|---|
| Core Size | 16-Bit |
|---|
| Speed | 50MHz |
|---|
| Connectivity | CANbus, SCI, SPI |
|---|
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
|---|
| Number of I/O | 31 |
|---|
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
|---|
| Program Memory Type | FLASH |
|---|
| EEPROM Size | 1K x 8 |
|---|
| RAM Size | 32K x 8 |
|---|
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.5V ~ 40V |
|---|
| Data Converters | A/D 16x12b |
|---|
| Oscillator Type | Internal |
|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
|---|
| Package / Case | 80-LQFP Exposed Pad |
|---|
| Supplier Device Package | 80-TQFP-EP (12x12) |
|---|