S912ZVML12F3MKH
- Part Number
- S912ZVML12F3MKH
- Manufacturers
- NXP USA Inc.
- Description
- IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP
- Datasheet
-
S912ZVML12F3MKH.pdf
- Category
- IC产品
Payment
Delivery

product details
| Part Status | Active |
|---|
| Core Processor | S12Z |
|---|
| Core Size | 16-Bit |
|---|
| Speed | 50MHz |
|---|
| Connectivity | LINbus, SCI, SPI |
|---|
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
|---|
| Number of I/O | 31 |
|---|
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
|---|
| Program Memory Type | FLASH |
|---|
| EEPROM Size | 512 x 8 |
|---|
| RAM Size | 8K x 8 |
|---|
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.5V ~ 40V |
|---|
| Data Converters | A/D 9x12b |
|---|
| Oscillator Type | Internal |
|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
|---|
| Package / Case | 64-LQFP Exposed Pad |
|---|
| Supplier Device Package | 64-HLQFP (10x10) |
|---|