S9S12T64J1MPKE1
- Part Number
- S9S12T64J1MPKE1
- Manufacturers
- NXP USA Inc.
- Description
- IC MCU 16BIT 64KB FLASH
- Datasheet
-
- Category
- IC产品
Payment
Delivery

product details
| Part Status | Not For New Designs |
|---|
| Core Processor | S12 |
|---|
| Core Size | 16-Bit |
|---|
| Speed | 32MHz |
|---|
| Connectivity | - |
|---|
| Peripherals | - |
|---|
| Number of I/O | |
|---|
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
|---|
| Program Memory Type | FLASH |
|---|
| EEPROM Size | - |
|---|
| RAM Size | - |
|---|
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | - |
|---|
| Data Converters | - |
|---|
| Oscillator Type | - |
|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
|---|
| Mounting Type | - |
|---|
| Package / Case | - |
|---|
| Supplier Device Package | - |
|---|