SM912F634DV2AE
- Part Number
- SM912F634DV2AE
- Manufacturers
- NXP USA Inc.
- Description
- IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP
- Datasheet
-
SM912F634DV2AE.pdf
- Category
- IC产品
Payment
Delivery

product details
| Part Status | Active |
|---|
| Core Processor | S12 |
|---|
| Core Size | 16-Bit |
|---|
| Speed | 20MHz |
|---|
| Connectivity | LINbus, SCI, SPI |
|---|
| Peripherals | POR, PWM, WDT |
|---|
| Number of I/O | 3 |
|---|
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
|---|
| Program Memory Type | FLASH |
|---|
| EEPROM Size | - |
|---|
| RAM Size | 2K x 8 |
|---|
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5V ~ 5.5V |
|---|
| Data Converters | A/D 15x10b |
|---|
| Oscillator Type | Internal |
|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
|---|
| Package / Case | 48-LQFP Exposed Pad |
|---|
| Supplier Device Package | 48-HLQFP (7x7) |
|---|