SPC5602PEF0MLL6R
- Part Number
- SPC5602PEF0MLL6R
- Manufacturers
- NXP USA Inc.
- Description
- IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP
- Datasheet
-
SPC5602PEF0MLL6R.pdf
- Category
- IC产品
Payment
Delivery

product details
| Part Status | Active |
|---|
| Core Processor | e200z0h |
|---|
| Core Size | 32-Bit |
|---|
| Speed | 64MHz |
|---|
| Connectivity | CANbus, LINbus, SCI, SPI |
|---|
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
|---|
| Number of I/O | 79 |
|---|
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
|---|
| Program Memory Type | FLASH |
|---|
| EEPROM Size | 64K x 8 |
|---|
| RAM Size | 20K x 8 |
|---|
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3V ~ 5.5V |
|---|
| Data Converters | A/D 16x10b |
|---|
| Oscillator Type | Internal |
|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
|---|
| Package / Case | 100-LQFP |
|---|
| Supplier Device Package | 100-LQFP (14x14) |
|---|