USB2507-ADT.pdf

| Part Status | Active |
|---|---|
| Protocol | USB |
| Function | Hub Controller |
| Interface | USB |
| Standards | USB 2.0 |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Current - Supply | 100mA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case | 80-LQFP |
| Supplier Device Package | 80-TQFP (12x12) |
| Shipment | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion | New original factory. |