USB2514B/M2.pdf

| Part Status | Active |
|---|---|
| Protocol | USB |
| Function | Hub Controller |
| Interface | USB |
| Standards | - |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Current - Supply | 70mA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Package / Case | 36-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 36-SQFN (6x6) |
| Shipment | UPS/EMS/DHL/FedEx Express. |
| Condtion | New original factory. |